OTEVŘENO

Máme otevřeno dle akutální otevírací doby.

Faq

Nikdo není vševědoucí, proto Vás jistě potěší naše sekce ČASTO KLADENÝCH OTÁZEK (FAQ), která může objasnit některé Vaše nejasnosti. Pokud ani zde nenajdete odpověd na Vaší otázku, neváhejte a kontaktujte nás. Vše potřebné naleznete v sekci PODPORA

1. Komponentní vs. koaxiální reproduktory

Hodně začátečníků nezná přesný rozdíl mezi komponentními a koaxiálními reproduktory (kromě vyšší ceny u komponentních). Je dobré se podívat nejprve na několik základních vlastností zvuku z akustiky. Zde se dozvíme, že basová složka hudby se šíří velmi dobře všemi směry, zatímco zvukové pásmo vyzařované výškovými reproduktory je velmi dobře pohlcováno. Pro jednoduchost uvažujme reproduktory v předních dveřích vozu. Koaxiální reproduktory hrají všechna pásma směrem do nohou řidiče i spolujezdce - proto slyšíme z výškového spektra hudby velmi málo. A toto je hlavní výhoda komponentních reproduktorů - díky oddělenému výškovému reproduktoru máme možnost jej umístit výše, tudíž nedochází k takovým ztrátám, což v praxi znamená podstatně kvalitnější, detailnější a prostorovější zvuk. Za účelem kvalitního zvuku jsou komponentní reproduktory v předních dveřích téměř povinností!

2. Uzavřená vs. bassreflexová subwooferová ozvučnice

Nelze jednoznačně říci která ozvučnice je lepší, a to proto, že každý subwoofer je vhodnější pro jinou ozvučnici, a také každý máme trošku jiné požadavky a potřeby. V praxi ale můžeme obecně říci, že uzavřená ozvučnice je vhodnější pro kvalitativně náročnější hudbu, jako je rock, pop, jazz, vážná hudba. Daní za toto nám je nižší akustický tlak, tudíž i hlasitost tohoto subwooferového boxu. Bassreflexová (nebo taktéž větraná) ozvučnice je vhodnější pro taneční hudbu, je to jakýsi kompromis kvality a akustického tlaku, díky tomuto je to nejpoužívanější typ ozvučnice. Dobré je rovněž zmínit složitost stavby obou ozvučnic - zatímco uzavřená ozvučnice není tolik náročná na přesný objem, u bassreflexové i drobné odchylky od udaných parametrů mohou znamenat podstatně odlišný zvuk.